WEBPUSH – informacje dla subskrybentów

WEBPUSH to technologia, dzięki której otrzymasz najszybciej wszystkie informacje wprost do twojego telefonu, komputera, tabletu.

WEBPUSH do komunikacji NIE wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. W zupełności wystarczy przeglądarka internetowa w Twoim urządzeniu, z której przecież korzystasz codziennie.

Dlaczego uruchomiliśmy powiadomienia WEBPUSH i jakie korzyści otrzymasz jako subskrybent.

Głównym celem uruchomienia serwisu WEBPUSH jest szybki kontakt z naszym widzem. Jak wszyscy wiemy portale społecznościowe ograniczają dostęp do informacji w znany tylko sobie sposób. Nie mając wpływu na zasięgi prezentowanych tam informacji nie wiemy ilu z naszych widzów zostało poinformowanych o transmisjach na żywo, nowościach, itp.

Szybkość przekazywania wiadomości jest w dzisiejszych czasach jest priorytetowa. Dlatego właśnie WEBPUSH pomoże Ci być na bieżąco z informacjami i nowościami od RELL. I to z “pierwszej ręki”, bez ingerencji portali społecznościowych, czy ograniczania treści.

Czy WEBPUSH wymaga podawania danych osobowych lub tworzenia konta? – NIE

ZDECYDOWANIE NIE. Jest to ogromna zaleta powiadomień WEBPUSH. Posiadanie powiadomień nie wymaga założenia konta. Żadne dane osobowe nie są potrzebne aby otrzymywać powiadomienia.

Jak włączyć (subskrybować) powiadomienia WEBPUSH.

Odwiedzając naszą stronę powinieneś otrzymać komunikat z prośbą o włączenie powiadomienia WEBPUSH.

Żródło: opracowanie własne. “Wzór powiadomienia pojawiającego się na stronie RELL.TV”

Po wybraniu opcji TAK powinno zostać otwarte okno potwierdzające chęć otrzymywania powiadomień WEBPUSH z adresu rell.wpush.io Proszę wybierz opcję “Zezwalaj”.

Źródło: opracowanie własne. “Powiadomienie rell.wpush.io”

Jeśli komunikat z prośbą o włączenie powiadomienia WEBPUSH nie wyświetli się po wejściu na stronę RELL, oznacza to, że masz zablokowane wyświetlanie powiadomień w swojej przeglądarce lub zablokowane wyświetlanie wyskakujących okien. Możesz poszukać instrukcji jak odblokować powiadomienia w wyszukiwarce google wpisując frazę “Jak włączyć powiadomienia push w przeglądarce”
https://www.google.pl/search?q=jak+włączyć+powiadomienia+w+przeglądarce (klikając w link zostaniesz przekierowany na stronę google.pl)

Jak zrezygnować z powiadomień WEBPUSH.

Są dwie możliwości na rezygnację z powiadomień.

1.Usunięcie subskrypcji przez naciśniecie ikony dzwoneczka znajdującego się w prawym dolny rogu strony RELL i wybór “UNSUBSCRIBE”. Po rezygnacji z subskrypcji istnieje możliwość powtórnego subskrybowania wiadomości WEBPUSH.

Źródło: opracowanie własne. “Dzwoneczek z funkcją rezygnacji z subskrypcji”

2. Zablokowanie otrzymywania powiadomień w przeglądarce przez rozwinięcie opcji ustawień strony, która to opcja znajduję się w pasku adresu www (najczęściej bezpośrednio przed adresem www)

RELL nie posiada możliwości usunięcia subskrybenta. Sam decydujesz o chęci posiadania powiadomień lub rezygnacji z WEBPUSH od RELL.

Kiedy otrzymasz powiadomienia WEBPUSH.

Powiadomienia otrzymasz gdy Twoja ulubiona przeglądarka jest uruchomiona. W systemie Android w większości przypadków przeglądarka uruchomiona jest w tle (po pierwszym jej użyciu po restarcie lub włączeniu telefonu)

Obecnie powiadomienia WEBPUSH możesz otrzymać w godzinach 08:00 – 22:00 (CET). Będziemy wysyłać najważniejsze informację związane z działalnością strony RELL takie jak:

  • informacje o najnowszych nadchodzących transmisjach na żywo
  • zmianach harmonogramu w trakcie trwania zawodów
  • nowości od RELL (zmiany na stronie, transmisja, działalność, wiadomości)

Wiadomości WEBPUSH nie będą dostarczane jeśli do przeglądania treści w internecie używasz “Trybu prywatnego”, “Incognito”, “InPrivate”.

Jakie przeglądarki i systemy operacyjne są obsługiwane?

Powiadomienia WEBPUSH działają we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych na komputerach (Windows, MacOS, Linux ) i smartfonach z systemem Android. Obsługiwane przeglądarki to Chrome, Firefox, Opera, Safari (MacOS), Edge

Obecnie WEBPUSH nie jest obsługiwany przez system iOS (iPhone, iPad), ale podczas konferencji WWDC 2022 producent oficjalnie zapowiedział, że od iOS 16 oraz przeglądarka Safari 16 (liczymy na wydanie wczesną wiosną) także ta platforma otrzyma możliwość wyświetlania powiadomień WEBPUSH. Czekamy z niecierpliwością. Wymagana będzie aktualizacja systemu iOS do wersji 16.

Powiadomienia WEBPUSH przypisane są do przeglądarki, a nie urządzenia. Dlatego jeśli na swoim urządzeniu korzystasz z kilku przeglądarek, w każdej z nich otrzymasz zapytanie o chęć otrzymywania powiadomień. Jeśli wyrazisz zgodę, to powiadomienia otrzymasz na każdą (otwartą w danej chwili) przeglądarkę. Dotyczy to również korzystania z przeglądarek w komputerze i telefonie równocześnie.

Dlaczego na moim iphonie nie pojawia się informacja o subskrypcji?

Obecnie (marzec 2023) iphone oraz jego system operacyjny iOS, nie obsługuje jeszcze powiadomień WEBPUSH. Z tego też powodu informacja o subskrypcji nie pojawia się.

Ale już wiosną 2023 sytuacja powinna ulec zmianie.

Wszystkie aparaty telefoniczne iphone, które otrzymają aktualizację systemu iOS do wersji 16 otrzymają wsparcie technologii WEBPUSH.

Gdy tylko zostanie wydana oficjalna wersja iOS wspierająca WEBPUSH, poinformujemy o tym fakcie naszych widzów. Wpis wyjątkowo umieścimy na naszym profilu facebook.com/rellpl oraz w dziale NEWS na naszej stronie RELL.

Czy otrzymam powiadomienia po wymianie mojego obecnego urządzenia na nowy telefon, komputer, tablet?

Nie. Ponieważ powiadomienia WEBPUSH przypisane są do konkretnego urządzenia i konkretnej przeglądarki. Zmiana urządzenia lub przeglądarki będzie wymagała wyrażenia powtórnej chęci otrzymywania powiadomień od RELL.

Powyższy wpis został opracowany przez RELL.TV Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie wpisu w całości lub we fragmentach w sieci internet.