WEBPUSH – informacje dla subskrybentów

WEBPUSH to technologia, dzięki której otrzymasz najszybciej wszystkie informacje wprost do twojego telefonu, komputera, tabletu.

WEBPUSH do komunikacji NIE wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. W zupełności wystarczy przeglądarka internetowa w Twoim urządzeniu, z której przecież korzystasz codziennie.

Dlaczego uruchomiliśmy powiadomienia WEBPUSH i jakie korzyści otrzymasz jako subskrybent.

Głównym celem uruchomienia serwisu WEBPUSH jest szybki kontakt z naszym widzem. Jak wszyscy wiemy portale społecznościowe ograniczają dostęp do informacji w znany tylko sobie sposób. Nie mając wpływu na zasięgi prezentowanych tam informacji nie wiemy ilu z naszych widzów zostało poinformowanych o transmisjach na żywo, nowościach, itp.

Szybkość przekazywania wiadomości jest w dzisiejszych czasach jest priorytetowa. Dlatego właśnie WEBPUSH pomoże Ci być na bieżąco z informacjami i nowościami od RELL. I to z “pierwszej ręki”, bez ingerencji portali społecznościowych, czy ograniczania treści.

Czy WEBPUSH wymaga podawania danych osobowych lub tworzenia konta? – NIE

ZDECYDOWANIE NIE. Jest to ogromna zaleta powiadomień WEBPUSH. Posiadanie powiadomień nie wymaga założenia konta. Żadne dane osobowe nie są potrzebne aby otrzymywać powiadomienia.

Jak włączyć (subskrybować) powiadomienia WEBPUSH.

Odwiedzając naszą stronę powinieneś otrzymać komunikat z prośbą o włączenie powiadomienia WEBPUSH.

Żródło: opracowanie własne. “Wzór powiadomienia pojawiającego się na stronie RELL.TV”

Po wybraniu opcji TAK powinno zostać otwarte okno potwierdzające chęć otrzymywania powiadomień WEBPUSH Proszę wybierz opcję “Zezwalaj” lub podobnie.

Jeśli komunikat z prośbą o włączenie powiadomienia WEBPUSH nie wyświetli się po wejściu na stronę RELL, oznacza to, że masz zablokowane wyświetlanie powiadomień w swojej przeglądarce lub zablokowane wyświetlanie wyskakujących okien. Możesz poszukać instrukcji jak odblokować powiadomienia w wyszukiwarce google wpisując frazę “Jak włączyć powiadomienia push w przeglądarce”
https://www.google.pl/search?q=jak+włączyć+powiadomienia+w+przeglądarce (klikając w link zostaniesz przekierowany na stronę google.pl)

Jak zrezygnować z powiadomień WEBPUSH.

Są dwie możliwości na rezygnację z powiadomień.

1.Usunięcie subskrypcji przez naciśniecie ikony dzwoneczka znajdującego się w prawym dolny rogu strony RELL i wybór “UNSUBSCRIBE”. Po rezygnacji z subskrypcji istnieje możliwość powtórnego subskrybowania wiadomości WEBPUSH.

Źródło: opracowanie własne. “Dzwoneczek z funkcją rezygnacji z subskrypcji”

2. Zablokowanie otrzymywania powiadomień w przeglądarce przez rozwinięcie opcji ustawień strony, która to opcja znajduję się w pasku adresu www (najczęściej bezpośrednio przed adresem www)

RELL nie posiada możliwości usunięcia subskrybenta. Sam decydujesz o chęci posiadania powiadomień lub rezygnacji z WEBPUSH od RELL.

Kiedy otrzymasz powiadomienia WEBPUSH.

Powiadomienia otrzymasz gdy Twoja ulubiona przeglądarka jest uruchomiona. W systemie Android w większości przypadków przeglądarka uruchomiona jest w tle (po pierwszym jej użyciu po restarcie lub włączeniu telefonu)

Obecnie powiadomienia WEBPUSH możesz otrzymać w godzinach 08:00 – 22:00 (CET). Będziemy wysyłać najważniejsze informację związane z działalnością strony RELL takie jak:

  • informacje o najnowszych nadchodzących transmisjach na żywo
  • zmianach harmonogramu w trakcie trwania zawodów
  • nowości od RELL (zmiany na stronie, transmisja, działalność, wiadomości)

Wiadomości WEBPUSH nie będą dostarczane jeśli do przeglądania treści w internecie używasz “Trybu prywatnego”, “Incognito”, “InPrivate”.

Jakie przeglądarki i systemy operacyjne są obsługiwane?

Powiadomienia WEBPUSH działają we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych na komputerach (Windows, MacOS, Linux ) i smartfonach z systemem Android oraz iPhone. Obsługiwane przeglądarki to Chrome, Firefox, Opera, Safari (MacOS, iOS), Edge

Jak uruchomię powiadomienia webpush na urządzeniach z iOS?

WEBPUSH jest już obsługiwany również przez system iOS (iPhone, iPad). Aby otrzymywać powiadomienia na urządzenie z iOS należy wykonać kilka kroków.

Instrukcja uruchomienia dostępna jest w postaci opisu, a poniżej opisu jako wideo.

  1. Otwórz RELL.TV w przeglądarce Safari – wymagana przeglądarka minimum 16.4
  2. Naciśnij przycisk “opcje strony i udostępnianie” (na środku, kwadracik ze strzałką)
  3. Odszukaj i naciśnij “Do ekranu początkowego”
  4. Wróć do swojego ekranu z programami i odszukaj ikony RELL.TV
  5. Uruchom program RELL.TV z poziomu ekranu początkowego
  6. Czekaj na pojawienie się informacji o możliwości odbierania powiadomień (takiej jak na początku tego wpisu)
  7. Zatwierdź chęć otrzymywania powiadomień, tak jak w pozostałych przeglądarkach

Poniżej prezentujemy instrukcję w postaci wideo.

Czy mogę posiadać kilka powiadomień równocześnie?

Tak, powiadomienia WEBPUSH przypisane są do przeglądarki, a nie urządzenia. Dlatego jeśli na swoim urządzeniu korzystasz z kilku przeglądarek, w każdej z nich otrzymasz zapytanie o chęć otrzymywania powiadomień. Jeśli wyrazisz zgodę, to powiadomienia otrzymasz na każdą (otwartą w danej chwili) przeglądarkę. Dotyczy to również korzystania z przeglądarek w komputerze i telefonie równocześnie.

Czy otrzymam powiadomienia po wymianie mojego obecnego urządzenia na nowy telefon, komputer, tablet?

Nie. Ponieważ powiadomienia WEBPUSH przypisane są do konkretnego urządzenia i konkretnej przeglądarki. Zmiana urządzenia lub przeglądarki będzie wymagała wyrażenia powtórnej chęci otrzymywania powiadomień od RELL.

Powyższy wpis został opracowany przez RELL.TV Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie wpisu w całości lub we fragmentach w sieci internet.